O FIRMĚ

Firma Flora centrum Mrázovi vznikla v roce 1992 privatizací městského zahradnictví, kde zakladatel firmy dlouhá léta pracoval. Součástí zahradnictví byla i vazárna kytic a věnců a prodejna květin, zahradnických potřeb a také ovocných a okrasných dřevin. Tento objekt firma provozuje dodnes.
O několik měsíců později jsme vydražili v centru města květinovou prodejnu, kterou jsme zcela přestavěli a rozšířili. Dnes prodejna doplácí na vyklidňování centra města a na špatné parkování ve městě.
Dále jsme na rušné karlovarské třídě otevřeli květinový stánek, který jsme provozovali až do rekonstrukce přilehlého hotelu, kterému pozemek patří.

Po několika letech podnikání jsme se rozhodli postavit moderní zahradnické centrum na ploše 3000 m2. Záměr se podařil, prodejna je v provozu již 12 let a je dnes hlavním článkem firmy.
Cítili jsme však, že potřebujeme nové moderní pěstební a prodejní prostory a tak jsme v loňském roce postavili na ploše 8000 m2 zcela nový objekt, kde budeme sami pěstovat a prodávat především sortiment letniček pro jarní , tržně nejlepší období. Součástí bude i nová vazárna kytic a věnců, velký chlazený sklad řezaných květin a uvažujeme zde rovněž o otevření samostatné prodejny biopotravin a produktů tzv. zdravé výživy. Objekt má 40 parkovacích míst. Velmi pěkná bude i prodejna okrasných dřevin, růží, trvalek a venkovní keramiky. Tento objekt je nyní před kolaudací a prodej chceme zahájit nejdéle začátkem října tohoto roku.
Po celou dobu existence firmy také provádíme v menším rozsahu sadové úpravy a na přání i údržbu zeleně.
Protože působíme ve známém lázeňském městě prodáváme nejvíce řezané květiny a ty také dodáváme některým známým karlovarským hotelům. Spolupracujeme již 20 let s holandskými dodavateli, pravidelně si květiny, rostliny i dekorace sami dovážíme. Také s  českými pěstiteli spolupracujeme, především na jaře a podzim.
V letošním roce jsme také otevřeli malý květinový stánek u Krematoria v Karlových Varech.
 
Zakládáme si na dobrém jménu firmy, spokojenosti našich zákazníků a kvalitu našich služeb chceme i nadále zlepšovat.