Co neopomenout při výsadbě česneku?

Česnek patří k oblíbeným českým plodinám. Díky dlouhé tradici v našem zemědělství patří také český česnek k nejkvalitnějším na světě. Pokud i vy chcete na své zahrádce pěstovat česnek, máte na výběr z mnoha odrůd. Důležité je zvolit takovou odrůdu, které se na vaší zahradě bude dobře dařit a která vám bude zároveň vyhovovat svou chutí. Neméně důležité je ale vysadit česnek ve správném období a sadbu také vhodně ošetřit proti škůdcům a chorobám.

Výsadba česneku

Ideální období pro výsadbu česneku je během října a listopadu, kdy teploty již dlouhodobě nepřesahují 9°C, ale ještě nemrzne. Právě v tomto období zamezíte napadení sadby houbovými chorobami. Jakmile nastane vhodné počasí, připravte si záhon, kupte sadu a 1-2 dny před sázením ji ošetřete vhodným přípravkem proti škůdcům a houbovým chorobám. Doporučujeme soupravu ZDRAVÝ ČESNEK PLUS – Pro máčení sadby, která obsahuje 2 nezbytné přípravky a vystačí na 1 kg sadby.

  • Sulka Extra - dodává česneku síru, která zesiluje vůni a chuť. Má ale také i další efekt ve formě účinku na velmi častého škůdce česneku - háďátko zhoubné. Háďátko je hlístice cca 1,5 mm velká, která umí zdecimovat celou sadbu česneku.
  • Přípravek Clonoplus zase slouží pro rozložení hub v půdě. Obsahuje užitečné bakterie rodu Clonostachys, které mají schopnost rozkládat pro rostlinu organické zbytky v půdě a tím zvyšovat příjem živin z půdy. Podporují tvorbu bakteriálních hlízek. Zvyšují odolnost rostlin proti stresu, zvyšují počet vzešlých rostlin, zvyšují dynamiku růstu rostlin. Zároveň rozkládám přes zimní období neaktivní stadia hub: sklerocia, mikrosklerocia, gemmy a chlamydospóry patogenních hub (Claviceps, Sclerotinia, Botrytis, Rhizoctonia, Verticillium).

Přijďte si do zahradních center Flora Centrum nejen pro kvalitní sadbu česneku, ale také přípravky nezbytné pro zdravou a bohatou úrodu.

garlic-gb43b2bce7_1280

Uveďte TELEFON na osobu, která bude kytici přebírat! Můžete připojit i vzkaz, nebo přání.
(Komu a kam máme kytici doručit).

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení