Co neopomenout při výsadbě česneku?

Česnek patří k oblíbeným českým plodinám. Díky dlouhé tradici v našem zemědělství patří také český česnek k nejkvalitnějším na světě. Pokud i vy chcete na své zahrádce pěstovat česnek, máte na výběr z mnoha odrůd. Důležité je zvolit takovou odrůdu, které se na vaší zahradě bude dobře dařit a která vám bude zároveň vyhovovat svou chutí. Neméně důležité je ale vysadit česnek ve správném období a sadbu také vhodně ošetřit proti škůdcům a chorobám.

Výsadba česneku

Ideální období pro výsadbu česneku je během října a listopadu, kdy teploty již dlouhodobě nepřesahují 9°C, ale ještě nemrzne. Právě v tomto období zamezíte napadení sadby houbovými chorobami. Jakmile nastane vhodné počasí, připravte si záhon, kupte sadu a 1-2 dny před sázením ji ošetřete vhodným přípravkem proti škůdcům a houbovým chorobám. Doporučujeme soupravu ZDRAVÝ ČESNEK PLUS – Pro máčení sadby, která obsahuje 2 nezbytné přípravky a vystačí na 1 kg sadby.

  • Sulka Extra - dodává česneku síru, která zesiluje vůni a chuť. Má ale také i další efekt ve formě účinku na velmi častého škůdce česneku - háďátko zhoubné. Háďátko je hlístice cca 1,5 mm velká, která umí zdecimovat celou sadbu česneku.
  • Přípravek Clonoplus zase slouží pro rozložení hub v půdě. Obsahuje užitečné bakterie rodu Clonostachys, které mají schopnost rozkládat pro rostlinu organické zbytky v půdě a tím zvyšovat příjem živin z půdy. Podporují tvorbu bakteriálních hlízek. Zvyšují odolnost rostlin proti stresu, zvyšují počet vzešlých rostlin, zvyšují dynamiku růstu rostlin. Zároveň rozkládám přes zimní období neaktivní stadia hub: sklerocia, mikrosklerocia, gemmy a chlamydospóry patogenních hub (Claviceps, Sclerotinia, Botrytis, Rhizoctonia, Verticillium).

Přijďte si do zahradních center Flora Centrum nejen pro kvalitní sadbu česneku, ale také přípravky nezbytné pro zdravou a bohatou úrodu.

garlic-gb43b2bce7_1280

Uveďte TELEFON na osobu, která bude kytici přebírat! Můžete připojit i vzkaz, nebo přání.
(Komu a kam máme kytici doručit).