Historie

Firma Flora centrum Mráz s. r. o. vznikla v roce 1992 privatizací městského zahradnictví, kde zakladatel firmy Karel Mráz dlouhá léta pracoval. Součástí zahradnictví byla i vazárna kytic a věnců a prodejna květin, zahradnických potřeb a také ovocných a okrasných dřevin. Původní prodejna v Karlových Varech - Drahovicích byla v provozu až do roku 2015, kdy přešla pod jiného provozovatele.

O několik měsíců později jsme vydražili v centru města květinovou prodejnu, kterou jsme zcela přestavěli a rozšířili. Dnes prodejna doplácí na vyklidňování centra města a na špatné parkování ve městě. Dále jsme na rušné karlovarské třídě otevřeli květinový stánek, který jsme provozovali až do rekonstrukce přilehlého hotelu, kterému pozemek patří.

Po několika letech podnikání jsme se rozhodli postavit moderní zahradnické centrum na ploše 3000 m2. Záměr se podařil, prodejna je v provozu od roku 2000 a je dnes hlavním článkem firmy. Cítili jsme však, že potřebujeme nové moderní pěstební a prodejní prostory a tak jsme v roce 2014 postavili na ploše 8000 m2 zcela nový objekt, kde sami pěstujeme a prodáváme především sortiment letniček pro jarní období. Součástí je i nová vazárna kytic a věnců, velký chlazený sklad řezaných květin a prodejna okrasných dřevin, růží, trvalek a venkovní keramiky. Objekt má 40 parkovacích míst.

Po celou dobu existence firmy také provádíme v menším rozsahu sadové úpravy a na přání i údržbu zeleně.

Protože působíme ve známém lázeňském městě, prodáváme nejvíce řezané květiny a ty také dodáváme některým známým karlovarským hotelům. Spolupracujeme již 20 let s holandskými dodavateli, pravidelně si květiny, rostliny i dekorace sami dovážíme. Spolupracujeme také s řadou českých pěstitelů, od nichž dovážíme zboží - především na jaře a podzim.

Zakládáme si na dobrém jménu firmy, spokojenosti našich zákazníků a kvalitu našich služeb chceme i nadále zlepšovat.

Uveďte TELEFON na osobu, která bude kytici přebírat! Můžete připojit i vzkaz, nebo přání.
(Komu a kam máme kytici doručit).