Jak mít čerstvé bylinky nebo mladé rostliny zeleniny i během zimy?

Patříte-li mezi milovníky zahradničení a zároveň i nadšené konzumenty svých výpěstků, pak vězte, že si tyto radosti nemusíte odpírat ani během zimy. Doma si totiž snadno můžete vypěstovat celou řadu bylinek i zeleninu a zajistit si tak přísun čerstvých vitamínů i když venku mrzne.

  • Jednoduše a rychle vypěstujete zelenou nať cibule. Stačí ji zasadit do substrátu, dopřát jí dostatek světla a vláhy a těšit se na bohatou, chutnou a zdravou nať.
  • Skvěle využijete při přípravě různých pokrmů i mladé výhonky hrášku. Zasaďte si hrách setý cukrový, který je ideální pro domácí pěstování. Rychle roste, má příjemnou svěží a sladkou chuť a obsahuje plno vitamínů, minerálů i enzymů.
  • Přeborníkem v rychlosti růstu je ale řeřicha. Možná si pamatujete ze školy, že se pěstuje na vatě, kterou stačí udržovat permanentně vlhkou. Výhonky s charakteristickou chutí pak můžete sklízet už za pár dní.
  • Doma se ale můžete pustit i do pěstování dalších bylinek jako pažitka, petržel nebo bazalka, které lze pěstovat tradičně v květináči se substrátem.

Na co nezapomenout při pěstování?

Kromě stálé teploty (ideálně 15-20°C), optimální zálivky a dostatku světla nezapomeňte přidat své domácí zahrádce správnou výživu. Doporučujeme vám 100% přírodní kapalné hnojivo TRUMF MixN - Růst, které obsahuje přírodní dusík a draslík a aminokyseliny stimulující nové přírůstky a zvyšující odolnost rostlin. Bylinky a zeleninu můžete při použití tohoto přípravku konzumovat kdykoliv. Vzhledem k přírodní povaze hnojiva není nutné dodržet žádné ochranné lhůty.

Rádi vám poradíme přímo v našich prodejnách a zahradních centrech Flora centrum v Karlových Varech.

cress-682686_1280

Uveďte TELEFON na osobu, která bude kytici přebírat! Můžete připojit i vzkaz, nebo přání.
(Komu a kam máme kytici doručit).