Nezapomeňte na ošetření půdy po sklizni - využijte výhody Trichodermy

Po sklizni kořenové zeleniny a dalších plodin jako jsou brambory, salát nebo jahody vám může k ošetření půdy pomoci chytrá houba Trichoderma. Už jste o ní slyšeli? Je to silný pomocník v boji proti nežádoucím chorobám a organismům, resp. sporám, které po nich zůstaly v půdě.

Trichoderma ozdravuje půdu a zlepšuje její kvalitu

Je to mikroskopická houba, která svým působením rozkládá organické zbytky v půdě, podporuje klíčení semen, tvorbu kořenového systému a růst rostlin. Má také zásluhu na zvýšení odolnosti rostlin vůči abiotickému stresu. Usnadňuje přezimování má také pozitivní vliv na úrodnost půdy.

Aplikuje zálivkou nebo posypem půdy na záhonech, vyvýšených záhonech, v truhlíkách, květináčích i ve sklenících po sklizni, kdy je v půdě ještě dost rostlinných zbytků. Díky vydatné zálivce se dostane do hloubky 5-10 cm, kde jí nebude hrozit vyschnutí a odumření. Nízké teploty jí nevadí. Je aktivní do 4 °C, při nižších teplotách se „zazimuje“ a znovu se aktivuje při dalším oteplení.

Přijďte si do zahradních center Flora Centrum v Karlových Varech pro trichodermové přípravky:

  • INPORO Pro Kestom (aplikace zálivkou)
  • INPORO Trima M (posypem s následným zapravením

Poradíme vám, jak ji efektivně využít, jak ji podpořit a čemu se vyhnout, aby v půdě odvedla tu nejlepší práci. Máte dotazy? Neváhejte nás kontaktovat.

pexels-lisa-fotios-1301856

Uveďte TELEFON na osobu, která bude kytici přebírat! Můžete připojit i vzkaz, nebo přání.
(Komu a kam máme kytici doručit).