Ochrana peckovin proti moniliové spále i jarním mrazíkům

K jarní péči o zahradu patří i preventivní ochrana rostlin proti mrazíkům a různým chorobám. V našich zahradních centrech najdete široké spektrum produktů, které pomohou uchránit vaše ovocné stromy a jejich úrodu. Aktuálně pro vás vybíráme:

Ochrana květů meruněk proti jarním mrazíkům

Noční a ranní mrazíky jsou pohromou malých i velkých pěstitelů. Vegetace ještě pomalu ani nezačala a už bychom mohli přijít o celou úrodu. Počasí letos moc rostlinám nepřeje, je jako na houpačce, střídají se vysoké teploty s nočními mrazy, které jsou nyní velmi nebezpečné pro meruňky, jež začínají kvést. Víte, že kvetoucí meruňky můžeme proti kratším mrazům až do -5°C ochránit? Jednoduše aplikací přípravku, který na broskvoních zlikviduje bakterie. Bakterie totiž slouží jako kondenzační jádra pro mrznutí.

Kdy, jak a čím ošetřovat?

Ošetřete 1 – 2 dny před předpokládaným mrazem baktericidem a fungicidem v jednom: Kadeřavost STOP nebo Champion 50 WG. Jeden 10 g sáček rozmíchejte v 5 l vody a aplikujte do počátku skanutí (počátek tvorby kapek a stékání postřikové kapaliny z rostlin).

Bonus pro Vás: Tímto ošetřením zároveň preventivně ochráníte peckoviny proti bakteriálním a korovým nekrózám.

Moniliová spála (úžeh)

Patří mezi nejdůležitější choroby peckovin, zcela zásadní je pro meruňky a višně. Houba, která chorobu způsobuje, napadá květy, letorosty, větévky i plody. Květy vadnou a zasychají. Listy a mladé letorosty zavadají a spolu s postiženými větévkami usychají. Přitom zůstávají na větvičkách, které vypadají jako spálené (úžeh). Na napadených větévkách se velmi často objevuje klejotok, který postupně přechází i na starší dřevo a může být příčinou rozsáhlejšího poškození stromů. Stejná houba způsobuje i moniliovou hnilobu plodů.

Jak a kdy peckoviny chránit?

Nejdůležitější je ošetření na začátku kvetení. Pokud je v průběhu kvetení chladno (teploty pod 13°C a deštivo ošetření při dokvétání (opad květních plátků) zopakujeme. Použijeme osvědčený fungicid Moniliová spála STOP, jeden sáček rozmícháme v 10 l vody a stříkáme do počátku skanutí (počátek tvorby kapek a stékání postřikové kapaliny z rostlin). Přípravek je rozváděn po celé rostlině a jeho účinek jak preventivní, tak i léčebný.

TIP: Tento přípravek můžete použít v době kvetení proti písni šedé na jahodníku

Uveďte TELEFON na osobu, která bude kytici přebírat! Můžete připojit i vzkaz, nebo přání.
(Komu a kam máme kytici doručit).

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení