Regulace mravenců v záhonech

Mravenci patří mezi sociální, koloniální druh hmyzu s velmi agresivním chováním. Pokud mají mravenci své mraveniště přímo v záhonech, znepříjemňují zahradničení, zvláště pokud jde o druhy, jež umí způsobit pálivé štípance. Často také bývají nepříjemnými společníky na terasách, balkónech a v domácnostech. Co nám ale vadí nejvíce je fakt, že se naučili chovat mšice pro jejich medovici, kterou mšice na rostlinách vylučují. V případě ohrožení (např. slunéčky) dokonce ukrývají mšice ve svých mraveništích a pak je zpátky roznáší po rostlinách, čímž velikou měrou přispívají k šíření mšic a znesnadňují nám jejich regulaci. Podobně mravenci spolupracují i s některými červci či larvami motýlů.

Kdy, jak a čím ošetřovat?

Ošetřovat začněte v době, kdy vám mravenci začnou škodit nebo jakmile se na rostlinách objeví mšice. Abyste zničili spolehlivě celé mraveniště, použijte praxí i vědou osvědčený Loxiran Mravenčí bufet.

Přijďte si pro něj do našich zahradních center Flora Centrum v Karlových Varech.

Regulace_mravenců_010620

Uveďte TELEFON na osobu, která bude kytici přebírat! Můžete připojit i vzkaz, nebo přání.
(Komu a kam máme kytici doručit).

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení