Víme, jak zachránit rostliny poškozené mrazem!

Pokud se nedávné mrazy nevyhnuly ani vaší zahradě a způsobily škody na ovocných stromech jako meruňky, třešně, višně, angrešty, vinná réva, případně na zelenině, můžete jim pomoci. Vyzkoušejte dva důležité kroky:

1. KROK 1: Podpora kořenů pomocí aminokyselin

Aminokyseliny pomáhají vyrovnat se rostlinám se stresem, kterým pro ně mráz beze sporu je. Abyste je do kořenových systémů rostlin dostali, zkuste kombinaci zálivky se stimulátorem zakořeňování a růstu a postřiku s přídavkem aminokyselin pro podporu růstu, stabilizaci rostliny a vytvoření odolnosti proti stresu.

Žádné přípravky sice už poškozené listy či další části rostlin nevrátí do původního stavu. Dodáte-li ale rostlinám tyto důležité složky, pomůžete jí udržet plody a podpořit rychlejší tvorbu nových částí rostliny. Díky tomu lze úrodu alespoň částečně zachránit.

Jaké přípravky použít?

Doporučujeme vám přípravky INPORO Razormin - Stimulátor zakořeňování a růstu rostlin a INPORO Aminocat 30
Stimulátor růstu a dodání okamžité energie rostlinám. Lze je aplikovat v rámci jednoho dne, nejprve zálivku a následně postřik.

2. KROK 2: Kvalitní hnojivo

Druhým krokem k záchraně úrody je kvalitní hnojivo s dlouhodobým účinkem. Třeba granulovaná hnojiva, která účinkují až 3 měsíce. Ideálně použijte ta s vyšším obsahem dusíku a draslíky. Tyto prvky totiž podporují růst a obnovu rostlin.

Jaké přípravky použít?

Doporučujeme vám přírodní granulovaná hnojiva TRUMF. Preferujete-li hnojiva aplikovaná spolu se zálivkou, můžete (nejen na zeleninu) použít TRUMF Rajčata kapalné hnojivo nebo TRUMF LIGNO NPK.

Všechny doporučené přípravky najdete v našich zahradních centrech Flora centrum. Rádi vám také poradíme s jejich správnou aplikací.

Máte otázky? Neváhejte nás kontaktovat.

pexels-ellie-burgin-1661546-3613868

Uveďte TELEFON na osobu, která bude kytici přebírat! Můžete připojit i vzkaz, nebo přání.
(Komu a kam máme kytici doručit).