Angreštové padlí - ochraňte svou úrodu angreštu a rybízu se správným postřikem

Americké (hnědé) padlí angreštové je nejvýznamnější houbovou chorobou angreštu a rybízu (hlavně černého). Patogen způsobuje na vrcholech letorostů, řapících, listech i plodech bělavé a později hnědé povlaky. Postižené listy jsou menší, zdeformované a opadávají. Letorosty přestávají růst, vegetační vrchol odumírá, dochází k metlovatění. Silně napadené mladé plody zasychají a opadávají, starší napadené plody přestávají růst, jsou nevzhledné a mají nepříjemnou chuť.

Kdy, jak a čím ošetřovat?

Angrešt ošetřete 1x před květem a následně 2 - 4x po odkvětu v intervalu 5 - 10 dní (za vlhka a tepla interval zkracujeme a používáme 2% koncentraci). Rybíz ošetřujte až po odkvětu ve stejném intervalu i počtu ošetření. K postřiku použijte známý prostředek povolený pro ekologické zemědělce Rock Effect , a to v dávce 1 - 2 % (10 – 20 ml/1 l vody). Aplikujte do počátku skanutí (počátek tvorby kapek a stékání postřikové kapaliny z rostlin). Rock Effect působí kontaktně, proto je třeba pro optimální účinek rovnoměrně postříkat celou rostlinu, a to i ze spodu listů. Neaplikujte za prudkého slunce a vysokých teplot (nad 26 °C).

Bonus pro Vás

Aplikovaný Rock Effect působí preventivně proti výskytu mšic, molic a svilušek. Nemá žádnou ochrannou lhůtu, nemusíte se obávat o své zdraví ani o zdraví domácích mazlíčků.

Am_padli_rybiz_angrest_010420

Uveďte TELEFON na osobu, která bude kytici přebírat! Můžete připojit i vzkaz, nebo přání.
(Komu a kam máme kytici doručit).