Angreštové padlí - ochraňte svou úrodu angreštu a rybízu se správným postřikem

Americké (hnědé) padlí angreštové je nejvýznamnější houbovou chorobou angreštu a rybízu (hlavně černého). Patogen způsobuje na vrcholech letorostů, řapících, listech i plodech bělavé a později hnědé povlaky. Postižené listy jsou menší, zdeformované a opadávají. Letorosty přestávají růst, vegetační vrchol odumírá, dochází k metlovatění. Silně napadené mladé plody zasychají a opadávají, starší napadené plody přestávají růst, jsou nevzhledné a mají nepříjemnou chuť.

Kdy, jak a čím ošetřovat?

Angrešt ošetřete 1x před květem a následně 2 - 4x po odkvětu v intervalu 5 - 10 dní (za vlhka a tepla interval zkracujeme a používáme 2% koncentraci). Rybíz ošetřujte až po odkvětu ve stejném intervalu i počtu ošetření. K postřiku použijte známý prostředek povolený pro ekologické zemědělce Rock Effect , a to v dávce 1 - 2 % (10 – 20 ml/1 l vody). Aplikujte do počátku skanutí (počátek tvorby kapek a stékání postřikové kapaliny z rostlin). Rock Effect působí kontaktně, proto je třeba pro optimální účinek rovnoměrně postříkat celou rostlinu, a to i ze spodu listů. Neaplikujte za prudkého slunce a vysokých teplot (nad 26 °C).

Bonus pro Vás

Aplikovaný Rock Effect působí preventivně proti výskytu mšic, molic a svilušek. Nemá žádnou ochrannou lhůtu, nemusíte se obávat o své zdraví ani o zdraví domácích mazlíčků.

Am_padli_rybiz_angrest_010420

Uveďte TELEFON na osobu, která bude kytici přebírat! Můžete připojit i vzkaz, nebo přání.
(Komu a kam máme kytici doručit).

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení