Jak na strupovitost a padlí u jádrovin?

Strupovitost patří mezi nejvýznamnější onemocnění jabloní a hrušní. Houba napadá listy, květy, plody, výjimečně i letorosty. Na obou stranách čepelí listů vznikají sazovité různě velké skvrny. Podobné skvrny jsou i na květech a plodech. Postižená místa nekrotizují, silně napadené listy opadávají. U větších plodů se utváří různě velké, šedočerné skvrny a dochází k deformaci a praskání plodů.

Kdy, jak a čím ošetřovat?

Základem je zvládnutí primárních infekcí (od vyrašení, duben – červen), které mohou vyloučit potřebu dalších ošetření. Největší pozornost věnujte ochraně v období „růžového poupěte“ až do 2 týdnů po odkvětu (duben, květen). K postřiku využijte přípravek Strupovitost a padlí jádrovin STOP, který opakovaně aplikujte (až 4x) v intervalu 8 - 14 dní (za vlhka, tepla kratší interval). Abyste zabránili vzniku rezistence (přípravek přestává účinkovat), střídejte tento přípravek s jiným fungicidem, který má jiné složení (např. fungicid Talent). Oba přípravky působí i proti padlí jabloně.

Přípravky proti strupovitosti jádrovin koupíte v našich zahradních centrech Flora Centrum v Karlových Varech. Naši zaměstnanci vám také odpoví na další dotazy k ochraně a pěstění jádrovin.

Strupovitost_a_padli_jadrovin_010420

Uveďte TELEFON na osobu, která bude kytici přebírat! Můžete připojit i vzkaz, nebo přání.
(Komu a kam máme kytici doručit).

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení