Jak na strupovitost a padlí u jádrovin?

Strupovitost patří mezi nejvýznamnější onemocnění jabloní a hrušní. Houba napadá listy, květy, plody, výjimečně i letorosty. Na obou stranách čepelí listů vznikají sazovité různě velké skvrny. Podobné skvrny jsou i na květech a plodech. Postižená místa nekrotizují, silně napadené listy opadávají. U větších plodů se utváří různě velké, šedočerné skvrny a dochází k deformaci a praskání plodů.

Kdy, jak a čím ošetřovat?

Základem je zvládnutí primárních infekcí (od vyrašení, duben – červen), které mohou vyloučit potřebu dalších ošetření. Největší pozornost věnujte ochraně v období „růžového poupěte“ až do 2 týdnů po odkvětu (duben, květen). K postřiku využijte přípravek Strupovitost a padlí jádrovin STOP, který opakovaně aplikujte (až 4x) v intervalu 8 - 14 dní (za vlhka, tepla kratší interval). Abyste zabránili vzniku rezistence (přípravek přestává účinkovat), střídejte tento přípravek s jiným fungicidem, který má jiné složení (např. fungicid Talent). Oba přípravky působí i proti padlí jabloně.

Přípravky proti strupovitosti jádrovin koupíte v našich zahradních centrech Flora Centrum v Karlových Varech. Naši zaměstnanci vám také odpoví na další dotazy k ochraně a pěstění jádrovin.

Strupovitost_a_padli_jadrovin_010420

Uveďte TELEFON na osobu, která bude kytici přebírat! Můžete připojit i vzkaz, nebo přání.
(Komu a kam máme kytici doručit).