Jak na plevel a škůdce v bramborách

Připravili jsme pro vás tipy, jak si poradit se škůdci a plevelem v bramborách:

Likvidace plevelů v bramborách

Širokolisté (dvouděložné) i trávovité (jednoděložné) plevele patří mezi nejvýznamnější škodlivé organismy okopanin, zejména brambor. Trvá delší dobu, než rostliny zakryjí řádky, a tím začnou plevele sami potlačovat. Ve Flora centru nabízíme osvědčený herbicid Plevel v bramborách STOP, který plevele likviduje několik týdnů po aplikaci. Nejdůležitější je zasáhnout proti plevelům u brambor hned po výsadbě - tj. před vzejitím brambor, nebo nejpozději po vzejití brambor.

Likvidace plevelů v bramborách_160420

Likvidace trav v bramborách

Trávovité (jednoděložné) plevele jsou významné škodlivé organismy brambor. Ochuzují je o vodu, živiny a jsou zdrojem chorob i škůdců. Některé dokonce poškozují hlízy i mechanicky (např. pýr jimi prorůstá). Mezi nejdůležitější patří pýr plazivý, ježatka kuří noha, chundelka metlice, oves hluchý, béry a další. Po vzejití trav, v době jejich aktivního růstu (optimálně od 2 listů do konce odnožování trav) aplikujte osvědčený graminicid Trávy v záhonu STOP, který najdete v nabídce Flora Centra.
 

Trávy v bramborách_160420

 

Mandelinka v bramborách

Mandelinka bramborová je nejvýznamnější škůdce všech odrůd brambor. Brouci i larvy nejprve vykusují do listů otvory, později listy okusují od okrajů. Při silnějším výskytu mohou být listové čepele zcela zničené (holožíry). Kromě brambor může poškozovat i rajčata (zejména mladé vzcházející rostliny z přímých výsevů), baklažán a některé druhy lilkovitých plevelů. Pro její likvidaci nabízíme Mandelinka STOP - přípravek na přírodní bázi, který je povolený a široce používaný v ekologickém zemědělství, nezanechává rezidua v bramborách.

Mandelinka v bramborách_160420

 

 

Uveďte TELEFON na osobu, která bude kytici přebírat! Můžete připojit i vzkaz, nebo přání.
(Komu a kam máme kytici doručit).