Jak na plevel a škůdce v bramborách

Připravili jsme pro vás tipy, jak si poradit se škůdci a plevelem v bramborách:

Likvidace plevelů v bramborách

Širokolisté (dvouděložné) i trávovité (jednoděložné) plevele patří mezi nejvýznamnější škodlivé organismy okopanin, zejména brambor. Trvá delší dobu, než rostliny zakryjí řádky, a tím začnou plevele sami potlačovat. Ve Flora centru nabízíme osvědčený herbicid Plevel v bramborách STOP, který plevele likviduje několik týdnů po aplikaci. Nejdůležitější je zasáhnout proti plevelům u brambor hned po výsadbě - tj. před vzejitím brambor, nebo nejpozději po vzejití brambor.

Likvidace plevelů v bramborách_160420

Likvidace trav v bramborách

Trávovité (jednoděložné) plevele jsou významné škodlivé organismy brambor. Ochuzují je o vodu, živiny a jsou zdrojem chorob i škůdců. Některé dokonce poškozují hlízy i mechanicky (např. pýr jimi prorůstá). Mezi nejdůležitější patří pýr plazivý, ježatka kuří noha, chundelka metlice, oves hluchý, béry a další. Po vzejití trav, v době jejich aktivního růstu (optimálně od 2 listů do konce odnožování trav) aplikujte osvědčený graminicid Trávy v záhonu STOP, který najdete v nabídce Flora Centra.
 

Trávy v bramborách_160420

 

Mandelinka v bramborách

Mandelinka bramborová je nejvýznamnější škůdce všech odrůd brambor. Brouci i larvy nejprve vykusují do listů otvory, později listy okusují od okrajů. Při silnějším výskytu mohou být listové čepele zcela zničené (holožíry). Kromě brambor může poškozovat i rajčata (zejména mladé vzcházející rostliny z přímých výsevů), baklažán a některé druhy lilkovitých plevelů. Pro její likvidaci nabízíme Mandelinka STOP - přípravek na přírodní bázi, který je povolený a široce používaný v ekologickém zemědělství, nezanechává rezidua v bramborách.

Mandelinka v bramborách_160420

 

 

Uveďte TELEFON na osobu, která bude kytici přebírat! Můžete připojit i vzkaz, nebo přání.
(Komu a kam máme kytici doručit).

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení