Účinný přípravek na kadeřavost broskvoní

 

Kadeřavost broskvoní patří k nejčastějším houbovým chorobám, které sužují broskvoně. Poznáte ji celkem snadno podle červených nebo světlezelených puchýřků, které vznikají na listech a postupem času "rostou" až celý list pokroutí. Takto zkadeřené listy následně usychají a opadávají. Kromě listů jsou touto chorobou ohroženy i výhony a plody.

Ani zima není zaručeným řešením pro napadené stromy. Přezimují na nich totiž spory, které se usazují nejčastěji v šupinách pupenů. Nemoc tak postihuje už velmi mladé listy. Chcete-li se letos kadeřavosti broskvoní vyhnout, použijte vhodný přípravek. S postřikem ale začněte včas. Aby byla aplikace účinná, musíte stihnout fázi nalévání pupenů, kdy jsou ještě zavřené. V této fázi ošetřete stromy poprvé. Další postřik nechte na začátek rašení, cca 2 týdny po prvním ošetření.

Doporučujeme vám použít přípravek Kadeřavost STOP od Agro, který najdete v prodejnách Flora centrum.  Dávkuje se po 10 gramech na každých 2,5 litru vody pro první ošetření. Na druhé ošetření si vystačíte už se slabším roztokem z 10 gram na každých 5 litrů vody. Postřik by měl být dostatečně vydatný dokud se na rostlině nezačnou tvořit kapky.

TIP! Kromě jarního období lze rostliny ošetřovat preventivně i na podzim po opadání listů. Aplikace zároveň působí preventivně proti výskytu bakteriálních a houbových korových nekróz.

Máte otázky? Neváhejte kontaktovat naše zahradníky.

2024-02 kadeřavost broskvoní

Uveďte TELEFON na osobu, která bude kytici přebírat! Můžete připojit i vzkaz, nebo přání.
(Komu a kam máme kytici doručit).