Zbavte se přezimujících škůdců ovocných a okrasných keřích a stromech

 

I když se zima a časný nástup jara může zdát z hlediska škůdců v zahradě jako klidné období, nenechte se mýlit. Škůdci jako mšice, svilušky, štítenky, píďalky, puklice, roztoči a další, přečkávají zimu v různých stádiích vývoje, aby s nástupem jara mohli znovu začít škodit. Nejčastěji to jsou vajíčka ukrytá v prasklinách kůry nebo pod pupeny. Proto jsou nejohroženější ovocné a okrasné dřeviny. Umí přežít ale i v konstrukcích skleníků, pařenišť a podobně.

Abyste předešli jejich invazi hned z jara, je dobré časně v předjaří ošetřit ohrožené ovocné stromy, růže, ibišky, vinnou révu a další dřeviny přípravkem na přezimující škůdce.

TIP! Použijte přírodní prostředek na bázi pongamového oleje, NATURA Přezimující škůdci.

Na 1 litr vody přijde dávka 30 mililitrů, kterou je nutné důkladně promíchat a vzniklý roztok aplikovat na ohrožené stromy, keře a zahradní konstrukce. Požadovaného výsledku dosáhnete pouze při dokonalém smáčení jejich povrchů tímto postřikem tak, abyste nevynechali jedinou možnou skrýš. První postřik aplikujte hned na začátku rašení, poslední na konci rašení.

Tento přírodní produkt doporučujeme také proto, že jeho aplikace se obejde bez negativních dopadů na své okolí. Je povolený v ekologickém zemědělství, nezanechává rezidua v rostlinách a má nulovou ochrannou lhůtu.

Máte otázky? Rádi vám poradíme. Kontaktujte naše zahradníky.

2024-02 přezimující škůdci

Uveďte TELEFON na osobu, která bude kytici přebírat! Můžete připojit i vzkaz, nebo přání.
(Komu a kam máme kytici doručit).